Rusya’da En Başarılı 50 Girişim

Türkiye gibi Rusya da çok büyük bir Pazar. Elbette bizim kadar dışarı açık değiller, fakat bakış açısına göre başarılı olup olmadıkları değerlendirilebilir.

Rusya’nın en iyi girişimlerine bakmak gerekirse, Russia Beyond the Headlines adlı web sitesinin pek çok kriterlerine göre en iyi 50 girişimden bazıları şöyle:

başarılı girişimler

başarılı girişimler

Displair: Geleceğin teknolojilerinden bir tanesi olan ekransız görüntüyü sağlıyor. Havaya su partikülleri dağıtıyor yansıyan görüntüleri parmakla kontrol etmeyi sağlıyor.

Lingualeo: Eğitim aracı, amacı İngilizce öğretmek. Web tabanlı hizmettir. Oyunlaştırma öğeleriyle aslan karakteri İngilizce öğretiyor.

ZeptoLab: Dünyada 100 milyondan fazla indirilen Cut the Rope projesi ile tanınan Zeptolab bir oyun şirketidir. Bu oyunun karakterlerinin oyuncak satışını da yapıyor.

AdEasy: Bir reklam ağıdır. İnternet kullanıcılarının da kullanarak para kazanacağı ağda, reklam verenler grafik ya da metinlerini yükleyebiliyorlar.

Centrobit Agora: İnternet tabanlı bir programdır. Kodun şirket tabanına eklenmesi ile aktif oluyor. Böylelikle kurumsal kaynak planlama ile ilgili bilgileri müşteriler alıyor. Otomasyonla birlikte tasarruf da sağlanıyor.

RRT Global: Üretilen teknolojiyle birlikte rafineri petrol üretim maliyetlerini düşüren bir çözüm sunmaktadır. Şirket bu teknolojiyi kullanmak isteyen müşterilerinden 5 milyon dolar talep ediyor.

Acumetica: ERP bulunan bir girişimdir. Bulut bilişimle birlikte bir hayli yol kat etmiş bulunmaktadırlar.

Wobot: Kişileri aramak için kullanılan sosyal medya arama motorudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.