Saç ekim yöntemleri nelerdir

Bilimsel araştırmaların ışında anlaşılmıştır ki; genel olarak erkeklerin neredeyse tamamında saç dökülmesi sorunu bulunmaktadır fakat şöyle bir gerçek var ki; saçı dökülen herkes kel kalmayacaktır.

Kel kalmanın gerçek nedeni dermatolojik problem ya da genetiksel yapı problemidir. Bazı kişiler bünyelerindeki cinsel arzu düzeyiyle ilişkili olduğunu düşünseler de -üzülerek söylüyoruz ki- bu mevzuyla kel kalmanın hiç ilişkisi yoktur.

Pekala kel kalmaktan kurtulmanın bir çözümü yok mudur?Elbette bir yolu var.Bununla ilgili geliştirilen teknikler ve çözümler ile kel olmak kader olmaktan çıkıyor.saç ekimi, alanında uzman doktorlarla ağrısız ve çok kısa bir zamanda gerçekleştirilebiliyor.

saç ekimi fiyatları

Saç ekim operasyonu nasıl yapılmaktadır?
Öncelikli olarak saç yoğunluğunuz gözden geçirilir ve ameliyat sonrası saçlarınızın ne şekilde olacağı tespit edilir.Şayet uygunsanız bu veriler doğrultusunda ekme işlemi yapılır.

Başınızın arka kısmından alınan kökler saç çıkmayan kısımlara ekilerek ilgili alanın belirli miktarda kapatılması sağlanır.Eğer enseniz saç almak için uygun değilse bedeninizin diğer bölgelerinden ( göğüs, bacak, sakal gibi ) edinilecek kökler de iş görecektir. saç ekimi merkezi

Ameliyattan sonra kök alınan bölgelerde çok ufak izler kalır ve bunlar da zaman içerisinde iyileşerek yok olurlar.Günümüzde bir çok sağlık kurumunda saç ekimi uygulanmaktadır ve -düşünüldüğü gibi- çok da pahalı değildir.Şu da var ki; dünya üzerinde en çok saç kaybı yaşayan millet Türkler olduğu için; Türkiye bu alanda hem teknoloji konusunda hem de bilimsel tecrübe konusunda diğer uluslara kıyasla bir adım ileridedir.

Saç ekim yöntemleri nelerdir” üzerine 7 yorum

 1. faruk dedi ki:

  benim saçlar fırça gibiydi bu jolenin zararlarını şimdi farketmeye başladım.jole sürdükten sonra o akşam yatmadan önce yıkamam gerekiyormuş benim saç bir hafta kazık gibi kalıyodu ve elimi atmaya korkuyodum.elimi her attığımda saçım dökülüyo . saç mı ektirsem diye düşünüyorum

 2. mahmut dedi ki:

  Eski patronum yapıştırma peruk kullanıyordu. hiç de peruk olduğu o kadar belli olmuyordu. sadece 2 ayda bir bakıma gidiyordu.

 3. fahri dedi ki:

  İnsan herşeyin kıymetini kaybettikten sonra anlıyor. sırma gibi saçlarım varken şimdi kafamda bir tek tel saç kalmadı.

 4. mehmet dedi ki:

  İnsanlar saçları döküldükten sonra çözüm arıyorlar. halbuki genç yaşta saç bakımı ile ilgili çok sayıda ürünle saçlarına baksalar daha güzel olmazmı?

 5. mutlu dedi ki:

  Elli yaşından sonra erkeklerin saçlarının dökülmesi gayet normal birşey. her saçı dökülenin illaki saç ektirmesi gerekirmi?

 6. kerim dedi ki:

  saç ekimi konusunda kime güveneceğimi şaşırdım. çok değişik fiyat teklifleri ile karşılaştım. kesin kararımı vermekte zorlanıyorum.

 7. nedim dedi ki:

  Dünya üzerinde saçı dökülmeyen insan yok. Benimkiler biraz fazla dökülmüşse ne olmuş. saç ektirmeyi hiç düşünmüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.