Saçım neden dökülüyor?

Saç dökülmeleri toplumun büyük bir kısmında gözlenebilen sorunların başında gelmektedir. En çok karşılaşılan problemlerden birisi olmasına karşılık, konu hakkındaki bilgi düzeyi en düşük hususlar arasında da yer alması, ironik bir durumdur diyebiliriz.

Saç dökülmelerinin birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Strese bağlı saç dökülmeleri, genetik saç dökülmeleri, mevsimsel değişiklikler ya da şampuan değişikliği ile birlikte yıpranan ve dökülen saçlar diyebiliriz.

Erkekler ve kadınlardaki saç dökülmeleri ve saç dökülme tipleri farklıdır. Her iki cins de çeşitli yollara başvurmakla birlikte büyük oranda başarısız olmaktadırlar. Başka kişilerde uygulanan yöntemler sizde başarılı olmuyor ise bilmelisiniz ki saç dökülme tipiniz ve saç dökülmesine sebep olan faktörler sizlerde farklılık göstermektedir.

Saç dökülmelerine sebep olan bazı faktörleri sizler için bir araya getirdik…

Demir eksikliği, tiroit ve kansızlık gibi çeşitli rahatsızlıklar saç dökülmesine de sebep olabilmektedir.

Genetik faktörler, erkeklerde daha çok görülmekte ve bu sebepte genetiğe bağlı saç dökülmeleri genellikle “erkek tipi saç dökülmesi” olarak adlandırılmaktadır.

En büyük faktörlerden birisi stres faktörüdür. Gereğinden fazla stresli bir yaşama sahipseniz zamanla saçlarınız bu durumdan etkilenerek dökülmeye başlayabilir.

Daha detaylı bilgileri diğer yazılarımızda paylaşmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam ediniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.