Saçların elektriklenmesi

Kadınların en önem verdikleri yeri olan saçlarının nice emekler karşılığı verilen şekillerinin dışarı çıakr çıkmaz bir kaç damla ile bozulması hepimizi tedirginleştirir. Uykunuzdan kesip saçınız düzleştirmek harcadığınız föne veya dalgalandırmaya bir tek damla bozulacak olması hepimizin moralini bozar.

Yağmur yağdığı zaman saçımıza damlalar düştüğünde saçımız elektirklenir. buna sebep ise yağmur yağdığında damlalar hariç havadaki nemde eleketirklenmeye sebeptir.

Saçların elektriklenmesi

Saçların elektriklenmesi

Yağmurda bile yaptığınız saç şeklinizin bozulmasını istemiyorsanız daha sağlam ve garantili şekillendiriciler kullanmalısınız. Elektriklenmeye en yatkın olan kırıklarımızdır. Kırıklardan kurtulabilirsek saçlarımızın bozulma riski ortadan kalkar.

Yağmurlu havalarda saçlarınızın elektirklenmesini istemiyorsanız alkol ve sülfat içeren şekillendiriciler kullanmayınız. Kış mevisiminde yağmurlu dönemlerde saç yıkama sürenizi oldukça uzun tutunuz çünkü saç yıkamada elektriklenmeye sebeptir. Saçlarınızı büyük dişli taraklarla tarayın ve mümkünse fırça kullanmayın. Saçlarınızı kurutmadan önce silikon içeren saç ürünleri kullanın elektriklenmeye karşı en iyisini yaptığınızı anlayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.