kahvaltı

Sağlıklı Bir Hayat için Yapılması Gerekenler

Her insan sağlıklı yaşamak istediğini ve belki de yaşadığını söyler. Ama çoğu insan bunun için bir şey yapmaz. Belki de ne yapılabilir, onu bile bilmez. Siz o insanlardan olmayın. Eğer o insanlardansanız da kendinize bir çeki düzen verin. Sağlıklı olmayan bir insan hiçbir şey olamaz. Sağlığınız sizin için her şeyden mühim olmalıdır. Yaşamınız, yaşamınız boyunca yaptıklarınız ve yapmak istedikleriniz doğrudan sağlık ile alakalı olacaktır. Eğer bundan sonrası için belirli başlı hayalleriniz var ise bunun için sağlıklı olmalısınız. Sağlığın ön şartı dengeli beslenmektir. Dengeli beslenmezseniz sağlığı hiçbir zaman elde edemezsiniz.

Kahvaltı Önemli

Sağlıklı beslenmek için ilk olarak kahvaltıya önem vermeniz iktiza ediyor. Kahvaltı sağlığın en önemli safhasıdır. Günde güzelce başlamak için kahvaltıyı es geçmeyin. Kalktığınızda haşlanmış yumurta, 2-3 dilim ekmek, peynir, zeytin, bal ve portakal suyu sizin güne enerjik bir biçimde başlamanızı sağlayacaktır. Ara öğünleri kuru meyve ya da normal meyve yiyerek geçirebilirsiniz.

kahvaltı

kahvaltı

Spor Yapın

Öğlen yemeğini çorbayla, akşam yemeğini de sebze ya da et yemeği ile geçirmeye çalışın. Fastfood ürünlerinden olabildiğince uzak durmaya bakın. Yemek dışında sağlıklı bir uyku da önemlidir. Erken yatın ve erken kalkın. Vücudunuzu dengede tutmak için spor yapmaya çalışın. Hiçbir şey yapamıyorsanız da gün içerisinde yarım saatte olsa yürüyün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.