indir (20)

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ELMA ÜÇ CEVİZ

Elma, kan şekerini düşürür, kas deformasyonunu önler, karaciğer, kalın bağırsak ve göğüs kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir. İçeriğindeki organik asitler, vitaminler ve fosforun kas ve sinir sistemini korur. Cildin yaşlanmasını geciktirir. İçerdiği posadan dolayı, bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Elmanın verdiği enerji, 100 gram da 54 kaloridir. Dalağınkan yapmasını sağlar. Gastritin sebep olduğu yanmaları hafifletir. Dişleri temizler, diş etlerini güçlendirir. Kalbi korur, yüksek tansiyona karşı bire birdir.

indir (20)

Ceviz ise, anlama ve kavramayı geliştirir. Cevizin şeklinden de anlaşılacağı gibi, beyin için büyük bir önem arz eder. Ayrıca, bağışıklık sisteminide güçlendirir. Cevizdeki omega3 yağ asitleri kalp hastalıklarını, inmeyi, diyabeti, yüksek kan basıncını ve klinik depresyonu azaltır. Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıkların oluşumunu önler. Daha sağlıklı bir yaşam sürmek için her yaştaki insan, cevizi günlük diyetine eklemelidir. 100 gramdaki kalori, bir insanın günlük enerji ihtiyacının üçte biridir. Bir kaç yıl önce yapılan araştırma sonucu, cevizin zayıflamaya da destek olduğu anlaşıldı. Yani ceviz yedikten sonra, vücudunuz ısınıyor ve kalori azalıyor.

Elmanın karbonhidrat bakımından, cevizin de yağ asitleri bakımından zengin olması sebebi ile,  bir arada tüketilmeleri halinde, iyi bir kombinasyon oluşur. Günde bir tane elma, üç tane ceviz tüketildiğinde, gerekli gıdaların ve minerallerin çoğunluğukarşılanmış olur. Tabi her şeyin fazlası zararlıdır. Ölçüsünde tüketmek doğru olacaktır. Günlük ihtiyacınız olan, sadece bir elma ve üç cevizdir.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ELMA ÜÇ CEVİZ” üzerine bir yorum

  1. çizgi filmler dedi ki:

    Çizgi filmleri en yeni bölümleriyle izleyebileceğiniz türkçe çizgi film sitesi – çizgi film izlesen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.