Salatalık zayıflatır mı?

Kilo vermeye yeni başladınız ve hala salatalığın kilo vermede bir etkisinin olup olmadığını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Salatalık yüzde 96sı su olan bir sebzedir. Ve zayıflamaya yardımcı olur.

Ancak bir kimse sadece salatalık yiyerek zayıflamaya kalkarsa bu sağlığı açısından çok zararlı olur. Bir tek salatalık vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılamaya yetmez. Salatalığı kilo vermek için tüketecek olanlar salatalığı ara öğün olarak yiyebilirler.

salatalık zayıflatır mı

salatalık zayıflatır mı

Ara öğünlerde bir iki adet yenen salatalık diğer öğüne kadar sizi tok tutmaya yardımcı olur. Ancak birçok kişinin yaptığı bir hata vardır. O da salatalığın kabuğunu soymak. Salatalığın kabuğu soyulup tüketildiği zaman bir bardak sudan hiçbir farkı kalmaz. Bir adet salatalığı kabuksuz yemenizle 1 bardak su içmeniz arasında hiçbir fark bulunmaz.

Diyet yaparken diyetisyenlerin sebze ve meyveleri önermesinin sebebi onlarda bulunan liflerin diyete yardımcı olmasıdır. Lifler midemizde şişerek bizi daha uzun süre tok tutarlar. İşte salatalıkta bulunan liflerin tamamı da kabuğundadır. Bu yüzden salatalığı kabuğuyla beraber tükettiğimiz zaman daha uzun süre tokluk hissederiz ve bu da kilo vermemize yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.