seo nedir

SEO Nedir?

SEO İngilizce “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen bir kavramdır. Arama motorlarında daha üst sıralara çıkabilmek için yapılan teknik çalışmaların tamamına verilen addır.

SEO çalışmalarındaki amaç, arama motorlarında üst sıralara internet sitelerinin yerleştirilmesidir. Bu amaç dahilinde, sitelerde yer alan içeriklerin, ürün ve hizmetler ile ilgili bilgilerin daha geniş kitlelere ulaştırılması sağlanır.

seo

seo

İnternet sitelerinin doğal yöntemler ile elde edemeyecekleri popülerliği, tamamen doğal yöntemler kullanarak arama motorunun algoritmalarına yönelik çalışmalar ile SEO sayesinde sağlayabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları ile doğal bir popülerlik yaratabilmek profesyonellik isteyen bir iştir. Bu işi SEO uzmanlarından yardım alarak yapabilirsiniz. Popülerlik özellikle Google arama motorunda üst sıralarda listelenerek yakalanabilecek bir durumdur. Fakat üst sıralarda listelenmeniz başlı başına reklam yapmanız ile sağlayabileceğiniz bir durum değildir. Sitenizi popüler bir hale getirebilemk için tüm tanıtım ve reklam çalışmalarınızı entegre bir biçimde yönetmelisiniz.

seo nedir

seo nedir

Sitenin popüler olmaya başlaması arama motorları tarafından fark edildiği zaman internet siteniz bir inceleme altına girmeye başlar. Ziyaretçi sayınızın yükselmesi, siteniz hakkında paylaşılan linkler ve paylaşımların kanalları ile sayısı arttıkça daha doğal ve sağlam bir SEO çalışması yapılmış olur.

Sitelerin popülaritesi, ilk açıldığı andan itibaren dikkate alınarak sürekli olarak geliştirilerek sağlanmalıdır. Arama motorlarında yükselmeniz sonucunda ise kişisel blog sayfalarınızı ya da e-ticaret sitelerinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.