Sık doktor değiştirmek

Sık doktor değiştirmek bazı ailelerin bolca yaptığı bir hatadır. Genel olarak çocuklarla ilgili iyi yönde teşhislere aynen uyulurken kötü teşhislerde sürekli doktor değiştirilir.

Sık doktor değiştirmek

Sık doktor değiştirmek

Küçük büyük tüm teşhislerde birkaç doktora danışılması tavsiye edilen bir durum olsa da çocuğu doğumundan beri takip eden bir doktorun tavsiyelerini daha öne almak önemlidir. Çocuğunuz için sık doktor değiştirmek sürekli her şeye yeniden başlamaktır.

Eski doktorunuz çocu¬ğun yapısını, ilâçlara karşı tepkisini bildiğinden onun kararı daha yerinde olabilir. Bazı hastalıkların gidişi uzun sürebilir veya verilen ilâcın etkisinin görülmesi için bir veya birkaç günün geçmesi gerekebilir; verilen ilâç çocuğunuzu çabuk iyileştirmiyorsa, hastalık hakkında doktorunuzdan biraz daha bilgi alabilirsiniz.

Doktor laboratuvar deneyle¬rine veya çocuğun hastanede yatırılmasına gerek göste¬rirse, bunlar ihmal edilmemelidir. Henüz bir doktorunuz yoksa veya yabancı bir şehirde iseniz, doktor seçmek konusunda zorlukla karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda, bulun¬duğunuz yerde bir çocuk uzmanı veya çocuk hastalıkla¬rıyla daha fazla meşgul olan bir pratisyen doktor varsa ona başvurunuz.

Artık tüm hastaların bilgileri sağlık bakanlığı aracılığı ile her yerde görülebilse de doktorun her gözlemini veya teşhisini yazması mümkün değildir. Bu yüzden doktor değiştirmek ancak çok gerekli görüldüğünde yapılması gereken bir durumdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.