Sosyal medya çalışanlarının motivasyonu

Facebook çok radikal bir karar ile halka açılmaya karar verince facebook şirketinde bazı işler yolunda gitmemeye başladı. Bunun nedeni facebook halka arz edildiği rakamdan yüzde 47 gibi erimek durumunda kaldı. Bunu önlemek içinde sabitleme durumunda kalmalarına rağmen tahtası yeniden açıldığında düşüş yeniden başladı.

sosyal medya çalışanları

sosyal medya çalışanları

Bunun sebepleri yatırımcıların cevaplayacağı bir durum olduğu gibi bizim irdelememiz gereken buradaki sorunun çalışanların moral ve motivasyonuna yansımış olmasıdır. Şirket sahibi ve kurucusu bu konunun şirket içinde konuşmasını yasaklamış ve kesinlikle sosyal medya ağırlıklı iş görüşmelerinin yapılmasını istemiştir. Bu yasaklama kararı bile sorunu çözmemiş facebook çalışanlarının huzursuzluğu giderilmemiştir.

Facebook borsada işlerin iyi gitmemesi yüzünden yeni projelerini bile rafa kaldırmak durumunda kalmıştır. Geçmişte borsaya açılan bilgisayar şirketlerinin başarısı burada yakalanmamış hem yatırımcı hem de şirket çalışanları şok durum yaşamışlardır.

Facebook çalışanlarını bu denli olumsuz etkilemesi ise çalışanların facebook çalışmalarını ve şirketin geleceğini çok fazla önemsediğini göstermesi açısından çok önemlidir. Bu olumsuz tablonun daha da uzun sürmesi işlerin kötü gitmesine sebep olacağından bir an önce toparlanması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.