SSK İçin Müjdeli Haber Çıktı

Yaklaşık 4 milyon SSK çalışanını ilgilendiren ve haftalardır gündemde olan yasa tartışmaları nihayet son buldu. Sigortalı olarak çalışan kişilerin avantajlı olacağı bu yeni yasa son olarak TBMM genel kurulunun onaylanması ile birlikte kesinleşti.

Buna göre Ssk ya da Bağkur gibi yerlerden emekli olan milletvekilleri bundan sonraki süreçte de milletvekili aylığı alabilmesi için bekleme yapmalarına gerek kalmayacağı, direk olarak aylıkların alabilecekleri yasa ile sağlanmış oldu. Yasanın kabul edilmesi ile beraber bu durumda olan milletvekilleri için umut doğarken başvuruların yapılabileceği açıklandı.

ssk

ssk

Yasa tasarısında bulunan diğer konular; öğrenci ve gazileri ilgilendiriyor. Yasaya göre liseyi bitirip üniversiteye başlayan öğrenciler 20 yaşını aşmamak şartı ile ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler. Ayrıca gaziler, şeref aylığı bağlananlar yasanın yürürlüğe girmesi ile beraber sevk almaya gerek kalmadan sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Üstelik sevk almadan özel hastaneye gitme ayrıcalığının yanında bu kişilerden herhangi bir ek ücret de alınmayacak.

Tüm bu yasa çerçevesinde pek çok kişi bu yeniliklerden yararlanabileceklerdir.

www.ssk.name.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.