Ssk sorgulama ile emekliliğinize ne kadar kaldığınızı öğrenin

Sosyal güvenlik kurumları bir çatı altına getirilmeden önce  ssk ve bağkur gibi isimler ile ayrı çatılar altında hizmet verirlerdi. Bu neden ile hangi kurumda sigortalı iseniz o kurumun binasına giderek bilgi edinmeniz mümkün olurdu.

Hatta emeklilik dilekçesi verdiğinizde tüm sosyal güvenlik kurumlarındaki günleriniz toplanır ve sonra bunlar birleştirilerek gün sayısı ortaya çıkardır. Tabii ki bu binalar birbirinden çok farklı yerlerde olduğundan işimiz günlerce sürerdi. Eskiden internet ortamında bilgiye de ulaşılamadığı için yapılacak başka bir şey olmazdı.

ssk

ssk

Ssk sorgulama imkanları internet vasıtası ile kolaylaşınca ssk işlerimiz daha kolay hale gelmiştir. Ssk sorgulama ile tüm bilgilerimize ulaşmak mümkün hale getirilmiş ve her şey bir tık mesafesine alınmıştır. Eskisi gibi kurumlar arasında koşturmaya gerek kalmamış istediğimiz tüm bilgiler net ortamında dökülmüştür.

Ssk ile ilgili hizmet veren siteler en çok ziyaretçi alan siteler arasına girmiştir. Çünkü hepimiz ssk ile bir şekilde yakından ve uzaktan ilgiliyizdir. Ssk ile ilgisi olmayanın bile ya annesi veya başka bir yakını ilgilidir. Bu neden ile hepimiz bir şekilde ssk sorgulama yaparız.

Ssk sorgulama yapmak için öncelikle yapmanız gereken ilk iş sitesini ziyaret etmek olmalı ve gereken tüm bilgilere buradan ulaşmalısınız.

Ssk sorgulama ile emekliliğinize ne kadar kaldığınızı öğrenin” üzerine 3 yorum

  1. Aysel Hanedan dedi ki:

    Babamın emeklilik ile ilgili çok soruları oluyor. Sürekli netten bak diyordu. Bu site iyi bir çalışma olmuş.

  2. Burak Ordu dedi ki:

    Babam 86 girişli sigortalı. 62 yaşında. Ortalama 5000 günü var. Emekli olabilir mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  3. Ömer Kasap dedi ki:

    Ssk den emekli olmak için kaç gün gerekir ? Ve 2000den sonra işe başlayanlar için emeklilik yaşı kaçtır ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.