Süper Mario Klasiği

Süper Mario Klasiği

Bilgisayar kullanımının çok az olduğu zamanlarda çocukların oyuncak harici zaman geçirdikleri atari denilen aletler vardı. Bunu hepimiz hatırlarız. Şuanki orta yaş grubunun çocuk olduğu yıllarda atari çok modaydı.

Cihazı televizyona bağlar, televizyon ekranında oyun oynanırdı. O dönemin en moda oyunu, bugünün ise klasikleşmiş oyunu olan tesisat tamircisi Süper Mario, tabiri caiz ise resmen ortalığı kasıp kavuruyordu. Süper Mario furyası alıp başını gitmişti.

Zamanla Süper Mario, teknoloji karşısında boş durmadı ve yeni sürümleri ile piyasadaki diğer oyunlara rakip olarak çocukların kullanımına sunuldu. Artık sadece atarilerde değil, bilgisayar oyun sitelerinde de boy gösteriyor. Hemen hemen bütün oyun sitelerinde görebileceğimiz Süper Mario, çocukların olduğu kadar biz büyüklerinde ilgisini çekiyor. Oyun oynarken ne kadar eğlendiğimizi düşündük mü hiç…

Çocuklarımızın oyun sitelerinde zararlı oyunlardan uzak durmasını istiyorsanız, ona Süper Mario oyununu oynamasını teklif edebilirsiniz. Bu oyun çocuklara zararı olmayan eğleneceli oyunların başında geliyor. Çocuğunuz ile birlikte keyifli bir zaman geçirmek istiyorsanız onunla birlikte bu oyunu oynayabilir, hoş bir zaman geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.