tas-boyama

Taş Boyama Teknikleri

Taş boyama işlemi için öncelikle pürüzsüz, yassı ve mümkünse açık renkli taşlar seçmenizde fayda var. Bu sayede hem taşlarınızın üzerine sürdüğünüz boyalar kendini daha iyi gösterir hem de yaptığınız işten daha fazla zevk alırsınız. Yassı ve pürüzsüz taşların en güzel örneklerini ve tabii ki bedava olanlarını da tabii ki deniz kenarından toplayabilirsiniz.

Taş boyama işi için gereken boyalar akrilik nitelikte olmalıdır. Eğer taşların üzerine uygulayacağınız desen ve motifler ayrıntı içerecekse, bunun için ince uçlu fırçaları tercih etmenizde fayda vardır. Eğer yalnızca renk geçişlerinden ve soyut figürlerden hoşlanıyorsanız, çok ince uçlu fırça kullanmanıza gerek olmayabilir. Ayrıca boya sonrasında cila da sürüleceği için, kalın fırçalara gereksiniminiz olacaktır.

tas-boyama

tas-boyama

Taş Üzerine Desen Nasıl Çizilir?

Tıpkı yağlı boya resimlerinde olduğu gibi, taş boyama işleminden önce de bir taslak oluşturmak gerekir. Özellikle ayrıntılı bir desen veya motif çalışması yapacaksanız, bunu silinebilir bir kalem ile rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. Zaten sonrasında üzerinden boya geçeceğiniz için, bu çizgilerin alttan görünme ihtimali çok düşüktür. Ama yine de içinize sinmeyecekse, kalemle çok bastırmadan taslak çizim yapmanızda fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.