Tatile çıkmadan önce araştırın

Akdeniz keşfedilmemiş koyları, gizli cennetleri, tarihi yolları ile bilinen bir tatil dünyasıdır. İnternetten önce bu koylara ulaşmak oldukça zordu. Oysa internet sayesinde bu tür koyları gezen insanlardan bilgi almak oldukça kolay.

Ayrıca gideceğiniz otel ve pansiyonları da internetteki yorumlarından kontrol edebilir, rezervasyonunuzu buna göre yapabilirsiniz. Geziye çıkmadan önce internetteki fiyat sitelerini inceleyebilir, en uygunfiyatlı yerler bulabilirsiniz.

tatile çıkarken

tatile çıkarken

Günümüzde internet her gün güncellenen bir mecra olduğundan gideceğiniz yerin hava durumu, kalabalık durumu gibi bilgileri de almak mümkün. Eğer gideceğiniz yer o gün yağmurluysa kararınızı değiştirip soluğu başka bir tatil beldesinde de alabilirsiniz. Bugün internette gideceğiniz tatil bölgesinin yol haritasını da bulmak mümkün.

Özellikle Akdeniz’de çoğu koya ve kumsala doğal güzelliğini bozmamak adına yol yapılmamıştır. Yapılsa bile bu yollar oldukça engebelidir. Hem yolların durumunu görmek hem de gidilecek yere en uygun noktadan gidebilmek için internet üzerinden sürekli güncellenen haritalara bakılabilir. Ayrıca gideceğiniz yerdeki organizasyonları da internetten takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.