Teknoloji Hastanesi

Herkesi etkisi altına alan teknoloji bağımlılığıyla sorunlar yaratmakta bunun için Londra’da hastane bünyesinde bu tür bağımlılıklar için klinik açıldı. Asıl hedeflenen yaş grubu 15-17 ancak her türden hastaya da tedavi uygulanacağı hitap edildi.

İnternet, cep telefonları, ve video oyunları insanlar da bağımlılık yaparak onları etkisi altına almakta. Klinikte bu bağımlılıkları yok etmek için tedavi uygulayacak. Çevremizde veya televizyonlarda bu tür durumlara rastlarız.

Hatta 5 gün hiç kalmayarak video oyunu oynayan bir adamın öldüğü haberi çıkmıştı. Faydalı olacak bir klinik diye düşünüyorum. Ancak nasıl bir tedavi uygulanacağını tahmin etmek zor olsa gerek çünkü herhangi bir hastalıkta ilaç verilir ve geçirilmeye çalışılır ancak böyle durumlarda tabi uzmanlar en iyisini bilecektir.

Ama biz yine de bir tavsiye verelim ne dersiniz ? Başarız strateji oyunlarından olan ve otoriteler tarafından 10 puan üzerinden 2.5 puan alabilen Ufo: Aftershock oynatarak oyundan soğutabilinir. Böyle bir klinik kurulması gereken başka yerlerde vardır mutlaka araştıralarak uygulanabilir yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.