Telefonun İcadı ve Tarihçesi

Çok değil bundan 150 yıl önceki insanların adını ilk duyduklarında kim kullanıcak ki bunu dedikleri Telefonu Graham Bell bulmuştur.

telefonun icadı

telefonun icadı

1876‘da Alexander Graham Bell, ilk kez konuşmaları teller aracılığıyla iletmeyi sağlayan telefonu icat etti. Sağırlarla ilgili çalışmaları, Bell’i seslerin havadaki titreşimlerle nasıl oluştuğunu merak etmeye yöneltmiş, “armonik telgraf” adı verilen bir düzenek üstünde çalışırken, elektrik akımının konuşma sırasında oluşan titreşimleri andıracak biçimde değiştirilebileceğini bulmuştu. Telefonla ilgili çalışmalarının dayandığı ilke de buydu.

Amerikan vatandaşlığına yeni geçmiş olan Bell biz kıza aşık olmuştu.Ve Kızın adı Alessandra Lolita Oswaldo idi.Baş harfleri okuduğumuz zaman ALO kelimesinin nereden geldiğinide böylece anlamış oluyoruz. Böylece beraberce Alo nedir? sorusuna cevap vermiş oluyoruz =)

Günümüzde küçücük şekil ve ebatlarla gömleğimizin cebine kadar girebilen telefonlar hayatımızın en büyük parçası oldu.150 sene önce Telefonu ilk icat ettiği zaman ilk önce kız arkadaşının evine hat çeken Graham Bell 150 sene sonra telefonu icad eden insan olarak çok büyük bir başarıya imza attığının o günlerde farkında değildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.