Thai masajı nedir

Thai masajı tecrübeli masaj uzmanları tarafından yapılması gereken, geleneksel Hint ve Çin tıbbının deneyimleri ile oluşturulan bir masaj türüdür.

Thai masajı nedir

Thai masajı nedir

Masaj yaptıran her zaman giyiniktir ve yarı sert bir zemine uzatılır. Thai masajı özellikle germe hareketleri ile ünlüdür. 60 dan fazla germe hareketi Thai masajının içinde uygulanır.

Masaj süresi 1.5 saatten 4 saate kadar yayılan uzun bir zaman dilimidir. Çoğu masaj tipine göre zor ve yorucudur. Ancak masaj sonrası oluşan rahatlama buna değmektedir.

Thai masajı Tayland’ta 2.500 yıldan fazladır yapılmaktadır ve henüz sorun yaşayan bir insana rastlanmamıştır. Uzakdoğu felsefesi ile bilimin bir potada karıştırıldığı bu masajda sadece bedensel değil zihinsel rahatlama da dikkat edilen konular arasındadır.

Teknik olarak vücuttaki enerji akış dengesini düzenlemeyi hedefler. Enereji kanalları üstüne baskı yapılır ve ve eklem esnekliği için pasif yoga kullanılır. Thai masajı yer minderi üzerinde yapılmalıdır.

Thai masajı Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı olması nedeni ile her türden savunma sporu yapanların da sevdiği bir masaj türüdür.

Thai masajı nedir” üzerine bir yorum

  1. idil dedi ki:

    Thai masajı hakkında tez hazırlıyorum internette fazla bilgiye ulaşamadım. Güzel yazmışsınız teşekkür ederim zaten işime burası yaradı. biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.