Titanic

Titanic

titanic

1997 ABD yapımı James Cameron‘ın yönetmiş olduğu film.14 dalda oscara aday gösterilerek 1950 yapımı All About Live ile birlikte en çok oscara aday gösterilen film rekoruna sahiptir.

Ayrıca 11 dalda oscar almaya hak kazanarak en fazla oscara sahip film rekorunu da 1959 yapımı Ben Hur ve 2003 yapımı Lord of The Rings:The Return of The King ile paylaşmaktadır.

Film ayrıca dünya çapında en yüksek hasılata sahip olan filmdir.Filmin müziklerini James Horner üstlenmiş ve gayet başarılı bir çalışma sergilemiştir.Filmde Celine Dion’un seslendirdiği My Heart Will Go On uzun süre hit olarak kalmıştır.

Bugün hala en sevilen film müzikleri arasında yerini korumaktadır.Filmin başrollerini Kate Winslet ve Leonarda di Caprio üstlenmiştir.Filmin hikayesi,RMS Titanic’in enkazında bulunan okyanusun kalbi adı verilen madalyonun bulunmasıyla başlar.

Enkaz arama çalışması bir televizyon kanalında canlı gösterilmektedir ve okyanusun kalbinin sahibi Rose Calvertte bu programı izlemektedir.Araştırmayı yapan Brock Lovet çalışmada yardımcı olacağını düşündüğü Rose’u gemiye davet eder ve Rose’un 84 yıl öncesine dair hatıralarının gün yüzüne çıkmasıyla film başlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.