Toki konutları

Günümüzde büyük şehirlerin en büyük problemlerinin başında çarpık kentleşme ve düzensiz yerleşimler yer almaktadır. Özellikle gece kondu mahallelerinin sayısının artması ve binaların belirli standartlar olmaksızın yapılandırılıyor olması, trafik başta olmak üzere bir çok sorunu peşinden getirmektedir.

TOKİ konutları ise, son derece uygun fiyatlarla çeşitli bütçelere hitap edecek tarzda toplu yaşam alanları oluşturmaya hızla devam etmektedir. TOKİ projelerinde, yerleşim alanı içerisinde temel ihtiyaçların giderilebilmesi de gözetilmektedir.

TOKİ konutları

TOKİ konutları

Bu nedenle projenin hayata geçirilmesi esnasında, cami, alışveriş merkezi ve spor salonu gibi ihtiyaçlara da yer verilmektedir.Her ilde oldukça değişik noktalarda hızla yürütülen TOKİ inşaatları sayesinde, belki de ömrü boyunca ev alacak parayı biriktirmeye uğraşacak insanlar, kolaylıkla ev sahibi olabilmektedirler.

Hem sağladığı iş imkanları, hem yaşam alanlarıyla, toplum hayatımıza büyük faydalar sağlayan TOKİ konutlarının sayısının artması bir yandan da bazı sektörleri öldürmektedir.

Örneğin emlakçılık sektörünü ve evlerini kiraya veren mülk sahiplerini TOKİ evleri olumsuz yönde etkilemektedir. Artan evlerin sayısı nedeniyle artık insanlar ayda dört yüz lira kira ödemek yerine dört yüz elli lira ödeyerek kredi çekip ev sahibi olmayı tercih etmekteler.

Toki konutları” üzerine bir yorum

  1. samet dedi ki:

    Toki inşaat alanında neredeyse kendini aştı. Arena stadını gören birçok avrupa takımının tokiye teklif götürdüğünü okudum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.