TOKİ’nin Amacı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yani TOKİ 1984 yılında Türkiye Cumhuriyeti Yasaları tarafından kurulmuş olan bir kurumdur. Görevine başladığı ilk yıldan itibaren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı modern çağa ayak uydurabilecek yeni yaşam merkezleri kurmayı amaçladı.

İlk yıllarında pek de başarılı olmayan bu kuruluş yıllar içerisinde kayda değecek gelişmeler göstermiştir ki şu anda televizyonlarda TOKİ haberlerini duymayan yoktur. Kayseri TOKİ Evleri yaşam bölgesi TOKİ kurumunun sıfırdan yarattığı yaşam alanlarından yalnızca biridir. Bu yaşam alanlarında her şey eksiksiz olarak yapılmaya çalışılmıştır. Çocuk parklarından tutun da ibadet alanlarına kadar tamamı TOKİ tarafından yapılmıştır bu alanların.

toki evleri

toki evleri

TOKİ’nin amaçlarından bir diğeri de çeşitli nedenlerden ötürü evsiz kalmış kişileri ev sahibi yapıp halka kazandırmaktır. Hem böylece halkın refah seviyesi de artacaktır. Mesela şu anda Çorum TOKİ evlerinde yaşayan insanların birçoğu evlerini satın almamıştır. Çoğunu devlet çeşitli oylamalar ile gerekli görünen kişiler arasında paylaştırmıştır.

Eğer siz de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız  adlı adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

TOKİ’nin Amacı” üzerine 2 yorum

  1. faruk çevik dedi ki:

    kayseri tokide yaşayan biri olarak memnunum ufak bir alt yapı sorunu olmuştu oda bir şikayetle hemen hallodu.

  2. erkan arkı dedi ki:

    Toki den ev sahibi olmak için başvurmuştum.Çok istedim ama kısmet olmadı şu anda kiradayım orda .Güzel yapmışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.