Tonerin ana maddesi

Toner yazıcı ve fotokopi makinelerinde kullanılır. Kâğıt üzerinden yazı ve görüntü almakta kullanılan bir çeşit tozdur. Daha öncelerde basit bir karbon tozu olan toner sonraki zamanlarda baskı kalitesini geliştirmek için polimer ile karıştırılmaya başlandı. Toner partikülleri, yazıcı içerisinde bulunan ısıtıcıda 200 dereceye kadar ısıtılarak kâğıt üzerine yapışır. Toner tozundaki bir taneciğin boyutu 10 mikrometre civarındadır. Önceleri toner dışarıdan şişe yardımıyla yazıcı içerisine boşaltılmaktaydı. Daha sonra teknolojiyle beraber toner kartuş kullanımı başladı. Toner kartuş tüm bu zorlukları bir kenara bıraktı ve artık daha kolay ve kullanışlı tonerler kullanır olduk.

 

Siyah ve Renkli Toner

Toner kartuş denilince akla hemen tekrar tekrar doldurulabilen ürünler gelmektedir. Çevre kirliliğine neden olmayan bu kullanımı kolay ürünler etrafı da batırmıyor. Her zaman bir sıkıntı veren toner kartuşun bitme olayının artık kolay bir çözümü var. Defalarca doldurulabiliyor. Hatta istenirse bitmeyen toner kartuş diye adlandırılan yeni bir fikirle artık her şey daha da basit. Genellikle siyah toner kartuş kullanımı fazla olsa da evraklarda bulunan ciddiyetin aksine çoğu şirket artık renkli olanları kullanmaktan yana. İyi bir reklam ve dikkat çekicilik istiyorsanız kullanmanız kaçınılmaz olan renkli toner kartuşlar çok da eğlenceli. Evinizde kullandığınız yazıcılarda mutlaka bulundurmanız gereken toner kartuşlar çocuklarınızın ödevlerinde de çok yardımcı olacak. Hayatımızın gerekliliklerinden biri haline gelen yazıcıların bu sıkıntılarını çözmek için daima bir servis elemanına ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken basit birkaç işlemle kartuşunuzu yerinden çıkarmak ve aldığınız yeni ürünü yerine takmak. Bu sayede eski performansına dönecek olan yazıcınız da sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ve daha net karakterlerde yazılar çıkaracak. Fazla kullandığınız ve çabuk bittiğini düşündüğünüz ürünler için garanti veriyoruz. Bizden kaynaklanan sebeplerden dolayı olan sorunlarda ürünümüzün arkasındayız ve yenisiyle değiştirme sözü veriyoruz.

Kaliteli ürünlerin adresi Büro Teknik sayesinde istediğiniz her ürüne ulaşabilmeniz mümkün. Uygun fiyatlar ve geniş ürün yelpazesi sayesinde istediğiniz her ürünün bilgilerine ve fiyatına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ürün karşılaştırmalarının kolayca yapılabileceği internet sitemize sizleri de bekleriz. İnternet adresimiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.