Türkiye’nin en ünlü blogları

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de blog yazarlığı her geçen gün daha da gelişiyor. 2008 yılından beri verilen blog ödüllerine yoğun katılım da bunun bir başka göstergesi. Ülkemizde blog kavramı 2005 yılında 65.000 kişi tarafından doldurulurken bugün 1.5 milyondan fazla blog için içerik üretiliyor. Kimi bir konuda kimiyse beğendiği konularda fikirlerini dünyaya açıyor.

blog

blog

Türkiye’nin en iyi blogları arasında farklı kategorilerde değerlendirme yapmak mümkün. Örneğin web sitesi üretimi alanında en iyilerden biri Arda Kutsal tarafından içeriği üretilen Webrazzi sitesi.

Yazılım konusunda ise Erhan Burhan’ın yazdığı Eburhan sitesinden bahsedilebilir. Kişisel bloglarda domatessuyu blog sitesi kalabalık blog okuyucu profili ile dikkat çekerken yemek blogu konusunda kadınlar Portakalağacı sitesine güveniyorlar. Kültür- Sanat konusunda ise ünlü yönetmen Osman Sınav’ın kendi adıyla açtığı blog büyük talep görüyor.

Çoğu ünlü blog yazarı sitesine ciddi bir reklam almıyor. Ancak ünlü olmuş blog sitesini para kazanmak için kullananların sayısı da oldukça fazla. Ancak blog yazarlarının reklamlara tıklamaktan hoşlandığını söylemek mümkün değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.