Tweet indirmek nasıl yapılır

Facebook’tan sonra gelen dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan Twitter’a yeni bir özellik daha geldi. Bu özellik Twitter kullanıcılarını çok sevindirecek bir özellik. Şikayetler üzerine gelen bu özellik bir cevap niteliğinde..

Twitter kullanıcılarının ortak şikayetlerinden olan tweet’lerin indirilememesine Twitter ekibi bir karşılık verdi ve tweet’lerin indirilmesini kullanıcılara sunmuş durumda.

Uzun zamandır konuşulan bu özelliğin gelmesi bekleniyordu çünkü bu özelliği Twitter’ın tepe yöneticisi Dick Costolo’da onaylamıştı.. Fakat özelliğin onaylandıktan sonra uzun bir süre gelmemesi haliyle şikayetleri ardında getirdi.

 

tweet indirmek

tweet indirmek

Fakat bu özelliği Twitter yayınlamış oldu ve artık tweet’leri kullanıcılar bilgisayarlarına indirebilecek. Twitter haricinde başka uygulamalar ile indirilebilen bu özellik artık Twitter üzerindende indirilebilir durumda yani ek bir uygulamaya gerek yok.

Tweet’lerini indirmek isteyen kullanıcılar ayarlar bölümünden tüm arşivi indir dedikden sonra zipli dosya olarak Tweet’lerini indirip HTML olarak açıp Tweet’lerine bakabilirler. Siz Tweet’lerinizi indirmeseniz bile Twitter kullanıcıların kayıtlı olduğu mail adreslerine arşivi yollamaya başladı. Yine Mail içeriğinde Tweet’leri indirme linkleri bulunmakta.  Yani bu yönötem ile de indirme gerçekleştirebilirsiniz. Bunu da belirtmekte fayda var eğer maile gönderme isteği yollamışsanız ve mail gelmemişse bekleyebilirsiniz çükü e-posta’lar bölge bölge gönderilmekte..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.