Ülkemizde Futbol

Ülkemizde en çok sevilen spor türü ile ilgili özel bir çalışma yapılacak olsa sanıyorum ki hemen hemen herkes futbol diyecektir. Ve bununla birlikte ülkemizde en çok tanınmış spor dalı da futboldur. Durum böyle iken Türkiye’de futbolun gelişimi engellenemez bir gerçek haline gelecektir.

Fakat futbolda her zaman temiz, her zaman kaliteli olamayabiliyor. Kimi zamanlar futbolda yaşanan şike olayları futbolun güzelliğine gölge düşürebiliyor ve sektörün önünü tıkama gibi sorunlara sebep olabiliyor. İşte böylesi bir durumu ülkemiz futbolu yakın bir tarihte yaşamış ve Türk futbolu uzun süreli bir çıkmaza girmiştir.

türkiye futbol federasyonu

türkiye futbol federasyonu

Birçok farklı klubün içerisinde yer aldığı şike skandalı konusunda yaşanan gelişmeler karşısında, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından takip edilerek adil bir karar verilmeli ve kararlı bir yapı sergilenmeli diye düşünüyorken biz, bunun tam aksi bir şekilde TFF bir gün önceki aldğı karar ile çelişen bir sonraki kararı ile bu süreci daha da tıkamıştır.

Umuyoruz ki ülkemizde yaşanan bu durum, kısa süre içerisinde çözülecek ve Türk halkı sadece futbolun güzelliklerini izleyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.