Üniversite harçları kaldırıldı

Yakın zamanda tüm Türkiye’nin gündemini meşgul eden ve beraberinde çeşitli tartışmaları da getiren üniversite harçlarının kaldırılması konusu, harçların sadece 1.Öğretim ve Açık öğretim öğrencileri için kaldırılması ile birlikte daha da büyük bir tartışma konusu halini aldı.

Hükümet sözcüsü tarafından üniversite harçlarının kaldırılmasını açıklamasının ardından, ikinci öğretim öğrencileri de konu ile ilgili itirazlarını gerek resmi dilekçeler ile ve gerekse de sosyal medyadaki etkinlikleri ile dile getirmeye başladılar. Sosyal medyanın ne kadar etkili olduğunu bu konuda net bir şekilde göremesek de, tepkinin çığ gibi büyümesi anlamında sosyal medyanın ne kadar bir etkileşim içerisinde olduğunu görebiliriz.

Bize göre ikinci öğretimin harç paralarının kaldırılması çok zor bir konu ve kaldırılmasının da çok farklı boyutları olacaktır. Bu sebeple şu an için bu uygulamayı takdir etmekte ve desteklemekteyiz. Ancak ikinci öğretim öğrencileri için harç ücretlerinin yarı yarıya düşürülmesi yoluna gidilmesi ve bunun da projelendirilmesi çok daha doğru bir karar olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.