Wanted

Wanted wanted2008 ABD yapımı filmin yönetmenliğini Timur Bekmambetov yapmış.Senaryosu Michael Brandt ve Derek Haas ‘ın yaptığı filmin müzikleri de Danny Elfmamn ‘a ait.

Filmin başrollerini James Mcavoy(Wesley), Morgan Freeman(Sloan) ve Angelina Jolie(Fox) canlandırıyor. Filmin heyecanlı bir çocuk olan Wes’in, babasının kiralık katil olduğunu öğrenmesi ve onun izinden gitmeye karar vermesiyle başlıyor.

Wes hayatında oldukça başarısız bir çocuk ve Fox’u tanımasıyla beraber içinde bu döngüyü kırmak için inanılmaz bir hırs oluşuyor. İçinde saklı olan ve sinsi sinsi olaşan vahşi kurdu serbest bırakıyor ve iyi bir suikastçı olma yolunda hızla ilerliyor.

İyi bir suikastçı olmak ise iyi bir eğitimden geçiyor ve bu eğitim hiç de kolay değil.Filmde kurşunların döne döne hedefi bulması da dikkat çekici ayrıntılardan biri.

wanted2 wanted sahneleri

Usta oyuncuların başarısıyla daha da renklenen film Mark Miller’in grafik romanından uyarlanmış fakat senaryo bu romandan oldukça farklı.Filmi özel kılan bir başka konu ise büyük ilgi gören Red One dijital kameranın kullanıldığı ilk film olması.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.