Web dünyası ve seo yarışmaları

İnternet giderek büyümeye devam ediyor buna paralel olarak reel sektördeki ticari yaşam giderek sanal ortama taşınıyor diyebiliriz. Sanal pazar payı oluşan sektörlerde de tabi ki reel sektörde olduğu gibi, sanal sektörde de bir rekabet başlıyor.

Bu noktada hangi sitelerin ya da hangi markaların daha kaliteli olduğunu belirleyen kriterleri de SEO başlığı altında toparlayabiliyoruz. Search Engine Optimization ifadesinin kısaltılması olan SEO, kalite kurallarının bir bütünü olarak değerlendirilebilir.

seo

seo

Seo sektörü de ticari sektörlerin sanal ortama taşınması ile birlikte gelişmeye devam etmekte ve çeşitli webmaster sitelerinde seo yarışmaları düzenlenebilmektedir. Bu yarışmalardan bir tanesi de “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” yarışması diyebiliriz. İyinet tarafından düzenlenen bu yarışmada, çeşitli katılımcılar hedef kelimede birinci sırada çıkmaya çalışmaktadır.

Hedef kelime olan “iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr” kelime grubunda, 1.sıraya gelmek için yarışmacılar çeşitli siteler ile ana sitelerini desteklmekte ve seo teknikleri ile sıralamada yükselmek amaçlı olarak çalışmalar yapmaktadır. Seo yarışmalarının temel felsefelerinden bir tanesi de hedef kelime grubunun sıfır aranma sonucuna sahip olmasıdır. Yani hedef kelime grubu aratıldığında hiç sonuç çıkmamaktadır, bu yüzden yarışmacılar tamamen kendi aralarında yarışmakta ve en başarılı seo uzmanı rahatlıkla seçilebilmektedir.

Eğer siz de iyinet 2012 seo yarışması llhtnbşklhyktr son durum hakkında bilgi almak isterseniz adresini ziyaret edebilirsiniz.

Seo yarışmaları ve seo çalışmaları hakkında daha detaylı bilgileri ilerleyen yazılarımızda yine sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Web dünyası ve seo yarışmaları” üzerine 3 yorum

  1. webci dedi ki:

    Seo’nun ne demek olduğunu çok güzel açıklamış. Seo yarışmasında da katılımcı herkese başarılar dilerim.

  2. fazlı dedi ki:

    İnternetin ticaretteki pazar payı gerçekten çok büyüdü. Artık birçok firma internet üzerinden yaptığı satışlarla ayakta duruyor. Bu da dünya da bir iş alanı daha açtı. Seo uzmanları bu konuda Türkiye’de çok başarılılar..

  3. Selma dedi ki:

    Bende bir web firmasında makale yazarıyım ve çok mutluyum. Seo hakkında da araştırmalar yapıyorum ve bir daha ki yarışmaya bende katılacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.