Web sitelerinden nasıl para kazanılıyor?

web-sitesinden-para-kazanmaWeb Sitelerinden Nasıl Para Kazanılıyor sorusunun en belirgin cevabı reklam yayınlarıdır. Web sitelerinde gerek tıklama maliyeti, reklamlar direkt sponsor firmaların günlük, aylık ve yıllık reklamları yayınlanır. Tıklama başı reklam da ise en belirgin adres adsensedir. Bu sebeple Google Adsense çok güvenilir bir firmadır. Tıklama başı ücreti belli değildir, her tıklama da farklı ücretler verilir.

Tıklama başı maliyet olarak çalışan Türk Firmaları da vardır. Ancak bu Türk firmalarına üye olmak zordur, sebebi ise Türk Firmaları sitenin içeriğine ve hitine çok önem verir. Web sitelerinden para kazanabilmenin birden çok yönetimi vardır. Bunlar reklam şirketleri ve link satışı gibi yöntemlerle olmaktadır.

Google Adsense nedir?

Reklam şirketlerinden reklam alarak para alarak para kazanmak için google adsense’ye üye olmak gerekir. Bunun için Google Adsense de bulunan başvuru formu doldurulur.  Google Adsense başvuru yapan firma sitelerini kontrol eder ve buna göre değerlendirme yapar. Bir veya İki yazı bulunan doğru ve düzenli içeriği olmayan sitelerin başvurularını kabul etmez.  Adsense’de başvurunun onaylanması için yapılması gereken işlem web sitesi için uygun tasarım yapmak ve siteyi kategorilendirmektir. Adsense’ye normal mail adresi yerine gmail hesabı ile kullanılarak başvuru yapılır. Gmail hesabı ile yapılan başvuru daha kısa süre de onaylanır.

Son yıllarda artan alışveriş-yaşam içerikli web sitelerinin satış zamanında belirli kar aldığı ifade edilmektedir. Web sitelerinden para kazanan ve kazandıran sitelerin başında Gitti Gidiyor gelmektedir. Gitti Gidiyor internet adresi içeri düzgün ve sağlam olan web sitelerini kabul etmektedir. Link satışından para kazanmak için site üzerinde çalışan linki kaliteli sitelere eklettirdiğinizde kişinin de Pagerank değeri artar. Bu sebeple link satışı yaparak ek gelir elde edilebilir.

Web sitelerinden nasıl para kazanılıyor?” üzerine 3 yorum

  1. Kemal Kaya dedi ki:

    Google adsense gelirimin bir bölümünü oluşturuyor. Ama ilginç olan gelirin trafikle orantılı olarak artmaması. Oysa trafiği 2 kat artırırsam, gelirin de 2 kat artacağını öngörmüştüm. Yanılmışım, aklınızda bulunsun.

  2. web tasarım dedi ki:

    Sitenizin hiti çok iyi ise adsenseden para kazanabilirsiniz yoksa hiç uğraştığınıza değmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.