Web tasarım ve web programlama

Web tasarım ve web programlama

 

Bir site açmaya karar verdiğinizde bir webmasterla görüşürsünüz ve sizin için bir web sitesi yapabilir mi onu sorarsınız. Bir webmaster kodlama konusunda çok iyi olabilir ama tasarım konusunda da başarılı olacağı anlamına gelmez. Web programlama ve web tasarım birbiriyle entegreli fakat farklı konulardır.

web tasarım ve programlama

web tasarım ve programlama

Web programlama bir web dilidir ve sitenizin çalışma mekanizmasını sağlar. Kodlar ne kadar kuvvetli yazılır ise siteniz o kadar kullanışlı ve bir o kadar güvenlik konusunda da savunması sağlam olacaktır.

Web tasarım ise tamamen görselliğe dayalı, çılgınca düşüncelerden oluşan, ziyaretçiyi her zaman etkileyebilecek ve sitede kalma süresini uzatan kurumsal web tasarım yapan şirketle bu yönde adlarını duyurmuşlardır ve sektörde ön saflarda yerlerini almışlardır.

Bir site açtıracağınız zaman bir kurumsal web tasarım şirketi ile görüşmeniz birde web programlama yapabilecek webmaster ile görüşmeniz gerekmektedir. Sitenizin her iki bakımdan da profesyonel olması açısından bu konu çok önemlidir.

Bir ürün tanıtım sitesi açacaksınız ve sitenizin tasarımını bir programlamacı yapmış ise sonuçları pek iç açıcı olmayabilir. Ürün tanıtım sitelerinde ürünlerinizin yanında sitenizin tasarımı da çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.