Webmaster dünyası

İnternet kullanımı günümüzde epey yaygınlanmış hatta hemen her evde internet bulunur hale gelmiştir. İnternet bu kadar yaygınlaşınca doğal olarak yepyeni bir internet sektörü doğmuştur. İnternet sektöründe birçok webmaster çalışmaktadır.

Webmaster, adından da anlayacağınız gibi, İngilizce web ve master kelimelerinin biraraya gelmesiyle oluşmuştur. Web bildiğiniz anlamıyla internet, master ise uzman demektir. Webmaster ise kelime anlamıyla internet uzmanı demektir.

webmaster sitesi

webmaster

Webmasterlar, genellikle websiteleri olan ve bu sitelerden para kazanan kişilerdir. Webmasterların büyük bir kısmı kend web sitelerinden para kazansa da, birçok dev firma bünyesinde, firmanın websitesini yöneten webmasterlara da rastlamak mümkündür.

Webmasterlık çok geniş bir alandır. Eğer bir webmastersanız bu konuda kendinizi durmaksızın geliştirmek zorundasınız. İnternette bu konuda oldukça kaliteli yazılar bulunan birçok webmaster sitesine rastlarsınız.

Bu sitelerin yanında webmasterların ticaret yapabileceği ya da bilgi alışverişinde bulunabileceği birçok webmaster forumu da mevcuttur. Bu forumların büyük bir kısmında bilgi kirliliği olsa da seçici davranırsanız, oldukça önemli bilgiler elde edebilirsiniz. Bu konuda sizlere  forumunu öneriyorum.

Webmaster dünyası” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.