Windows 8 Kullanımı Hızla Artıyor

Microsoft’un yakın bir zamanda piyasaya sürdüğü, reklamlardan düşmeyen işletim sistemi Windows 8 çıktığı günden beri eleştirilere maruz kalmış ve gereken ilgili tam anlamıyla görememişti. Microsoft Windows 8’in satışlarını arttırmak için fiyatları aşağıya bile çekmişti ama bu gibi indirimler yapmak bile kullanıcıları yeni işletim sistemine adapte etmeye yetmemişti.

Net Applications’ın yaptı analizlere göre son iki haftada Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 8’in hızlı bir şekilde kullanımının arttığı görülüyor. Net Applications, Aralık ayı için yayınlamış olduğu analizde Windows 8 kullanımının yüzde 1.64 olduğu belirtmişti. Şimdilerde ise yayınlamış olduğu Ocak ayı analizine göre Windows 8 kullanım oranının yüzde 2.25’e yükseldiğini belirtti. Windows 8’in iki hafta gibi kısa bir sürede bu denli yükseliş yakalamasının sebebi ise 31 Ocak tarihinde Microsoft’un ucuz politikasından çıkıp normal fiyatlandırmaya geçeceği haberini duyan kullanıcılar fırsatı kaçırmamak için Windows 8 satın aldığını düşünülüyor.

Ayrıca analiz sonuçlarında Windows 7 yüzde 45.35 ile birinciliği alırken Windows XP işletim sistemi ise yüzde 38.71 ile en çok kullanılan ikinci işletim sistemi ünvanını başarıyla taşıyor. Kullanıcıların pek tercih etmediği Windows Vista ise yüzde 5.06 ile üçüncülüğü alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.