Windows 8 nedir

Microsoft’un Windows 7’nin ardından çıkarmaya hazırlandığı yeni işletim sistemi Windows 8 bir çok yenilik ile birlikte geliyor. Windows 8 öncelikle Windows 7’ye karşı gelişen yoğun tepkileri karşılamak amacı ile geliştirilmeye devam ediyor.

Windows 7’nin aksine Windows 8 Usb 3.0 gibi en yeni teknolojileri temel alacak. Usb 3.0 yanından Bluetooth’un yeni sürümü Bluetooth 3.0 da Windows 8’in ana uygulama alanları arasında yer alıyor.

Windows 8 nedir

Windows 8 nedir

Windows 8’in beklenen özelliklerinden biri de dokunmatik ekranlar üzerineydi. İşletim sistemi Metro stil denen yeni tarz masaüstü ve kullanım tarzı ile dokunmatik ekranlı bilgisayarlarla uyumlu olacak.

Bunun yanında Windows 8’in sürpriz özelliği sayesinde sensörler ile bilgisayar kullanımı da Windows 8 ile gerçekleşiyor. Windows 8’in bu yazılıma özel bir program indirme alanı olacağı da söylenenler arasında.

Windows 8’in ilk deneme sürümü bir çok eleştirmenden iyi notlar aldı. Ancak geliştirilecek çok alanı da mevcut. Windows 8’in beta sürümleri 2011 yılında çıksa da ilk kararlı sürümünü 2012’den önce piyasaya sürmesi beklenmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.