windows 8

Windows 8’in etkinleştirme açığı kapatıldı

Windows 8’i bedavadan “yasal” hale getirme devri, Microsoft’un bu hamlesi ile tarihe karıştı..
Windows 8’de bulunan etkinleştirme açığı, işletim sistemini bedavadan ücretli kullanıcı olarak kendini tanıtabiliyorlardı bu açık ile.. İnanması güç açık sayesinde herhangi bir kişi, yasadışı KMS etkinleştirme yönteminin ardından Windows 8 Pro için bedava olan Windows Media Center güncellemesini uygulayarak tam, “yasal” bir Windows 8’e sahip olabiliyordu. Yani hiçbir para ödemeden, yasal bir Windows 8 Pro’ya sahip olabiliyordu

Anlaşılan o ki Microsoft, bu açığı kapatmış görünmekte.. Zira bu açıktan yararlanıp bedava edindikleri Windows 8’i “yasal” hale getirmeye çalıştıklarında aşağıdaki hatayı alıyorlar ;

” Activation error
Unable to activate Windows 8 Pro with Media Center. (Error code: 0xC004C4AA)
What it means and how to fix it

windows 8

windows 8

You might see this error after you used the Add Features to Windows 8 app to upgrade your current edition of Windows. The Windows 8 Pro with Media Center edition can only be activated on PCs that had Windows preinstalled, or Windows was purchased on the Windows website or at a retail store. To fix the problem, you need to install Windows with the product key provided to you in an email or with the DVD. If you think you have received this message in error, contact a Microsoft Customer Support representative.”
Hatada kısaca “Windows 8 Pro ile Media Center etkinleştirilemiyor” yazıyor ve Windows’u size e-posta veya DVD ile sunulan anahtarla yüklemeniz gerektiği hakkında bilgi veriyor..

Bnuunla birlikte bu yöntemden faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8’i “yasal” olarak kullanmaya devam ediyor.. Microsoft’un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşıp uğraşmayacağı ise bilinmiyor. Windows 8’de böyle açıkların olması gerçekten şaşırtıcı.. Güvenlik konusunda da umarım böyle açıklar olmaz. Görünüyor ki yine de korsan yazılımcılar Windows 8’in anahtar oluşturma yöntemi üzerinde yine bir çalışma gerçekleştirip sistemi kırabilirler. Her şey olabilir. Çünkü bu zamana kadar korsan yazılımcılar bunu başardı.. Windows 8’de bu geleneksel olayı çözebilmiş mi ? Çözememiş mi ? Hepsini ilerleyen günlerde göreceğiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.