Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır

Yağlı ciltler çoğu insanın baş etmekte zorlandığı bir sorundur. Çoğu zaman kötü yaşam şartlarından kaynaklanır. Özellikle sigara, alkol ve yağlı yiyecekler yağlı bir cildin nedenleridir.

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır

Yapılan araştırmalar Türkiye’de her yüz kişiden 95 inin yağlı cilt yüzünden sıkıntı yaşadığını ortaya koymuştur. Türkiye de cilt yağlanması en çok hava kirliliği, sigara, alkol ve yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Yağlı cilt devamlı parlayan bir yüzeydir. Bunun nedeni yağ salgısının çok fazla olmasıdır.Sivilce, akne, siyah nokta ve yağ birikmeleri sık sık görülür. Cilt sert ve kalındır.

Gözenekler genişlemiştir ve içleri tamamen doludur. Ergenlik döneminde çoğu durumda normal karşılanması gereken cilt yağlanması sonraki yaşlar için sorun belirtisidir.

Yağlı ciltler nem oranı normal olduğu ve çabuk kırışmadığı için toplum tarafından iyi karşılanır ancak erken sarkmaların nedenidir. Cildi yağlı olanlar temizliğe ve yediklerine çok dikkat etmelidir.

Fast-food, kola, baharatlı yiyecekler, sigara, aşırı kafein, çikolata gibi yiyecekler yerine meyve ve sebze yemek yağlı ciltler için en iyi tedavi yoludur.

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır” üzerine bir yorum

  1. Başar dedi ki:

    benim cildim çok yağlı yüzüme dokunmaya korkuyorum yüzümü biri sıksın sivilce çıkıyor o gün. çekirdek yiyemiyorum ki sivilce çıkmasın diye

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.