Yapbozların Çocuk Gelişiminde Önemi

Zeka gelişimi insanoğlunun doğuşundan itibaren devam etmektedir. Bu açıdan özellikle de 1 yaşından itibaren bebekler için zeka geliştirici şeyler yapmak gerekmektedir. Bunlar arasında en çok kullanılan oyuncak çeşitlerinden birisi de puzzle yani yapbozlardır. Bu oyuncaklar zeka oyuncakları kategorisinde yer almaktadır.

Tek bir parçadan ibaret olan nesnenin farklı parçalara ayrılmış şeklini ifade eden puzzle oyuncakları minikler için hem eğlence getirmekte hem de akıl yürütmeyi sağlamaktadır. Bu anlamda dikkat çekici şeylerin nesne olarak belirlenmesinde daha fayda olacaktır. Mesela sevimli bir hayvanın puzzle içeriğinde yer alması minik çocuğun onu doldurma isteğini arttıracaktır.  Böylece hem eğlenceli olarak vakit geçirilecek hem de çocuklar bunları birleştirmek için mantıki varsayımlarını ortaya koyacaklardır.

puzzle

puzzle

Hangi tür yapbozlar alınmalıdır?

Puzzle oyuncaklarını seçerken nesnelerin yararlı olmasına dikkat etmeliyiz. Bilinçaltına korku, şiddet gibi şeyleri bırakabilecek olan hiçbir resim parçası minikler için faydalı olmayacak, tam tersine ileriye dönük olarak zararlı olacaktır. Zaten çocuk gelişim uzmanları bu konuda her zaman uyarılarını tekrar ettirmektedirler.

Piyasada mevcut olan yapboz oyuncakları oldukça çoktur. Örnek olarak örümcek adam yapbozlarından söz edebiliriz. Bu güçlü karakterin yer aldığı resmi farklı parçalara ayırıp bunu bir araya getiren çocuklar oldukça haz almaktadırlar. Yine, futbol, çizgi film, sinema gibi farklı karakterlerin yer aldığı nesneler tercih edilmektedir.

Bizler bunlar arasında en çok kabul gören, popüler olarak kabul edilen ve faydalanılan türleri size sunmaktayız. Böylece çocuklar için bir seçim yapabilecek ve hoş olanı elde edeceksiniz. Unutmayınız ki oyuncaklar çocuk gelişiminde aktif rol almakta ve onlara bir ömür bilinçaltlarında kalabilecek şekilde etkili şeyleri bırakmaktadır. Web sayfamızdan yararlanarak en kaliteli yapboz çeşitlerini rahatlıkla bulacak ve çocuklarınıza hediye edebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.