Yarasa gübresi fiyatları

Yarasa gübresi özellikleri

Yarasa gübresi son yıllarda güvercin gübresinin yerine geçmeyi başarmış bir gübre çeşidirir. Amerika’da keşfedilen ve Hollanda ve Almanya başta olmak üzere kısa sürede tüm dünyaya yayılan yarasa gübresi, güvercin gübresinden çok daha kaliteli bir gübredir. Yakma etkisi olmayan yarasa gübresi, hacminin 100 katına kadar su tutması ile de sürekli nemli kalmayı başaran mucizevi bir gübre türüdür.

yarasa gübresi

yarasa gübresi

Yarasa gübresinin bir diğer özelliği ise %100 doğal olmasıdır. Yarasaların yaşadığı mağaralardan doğal yollarla çıkarılan yarasa gübresi işlenmeye gerek duymaz. Organik tarımda kullanılabilir. Mikro organizma sayısı ve işlevi N-P-K gübrelerine ve diğer gübrelere göre çok daha fazladır. Çiçeği besler ve uzun süre korur.

Toprakta su gereksinimini azalttığı için hem çiçeklerinizde hem de tarım alanlarınızda su tasarrufu sağlar. Yarasa gübresi kullanıldığı bitkiden hızlı bir gelişme yaratır. Özellikle bitki çiçeği ve yaprakları normalin 4 katına kadar hızlı büyüyebilir. Zararlı toprak böceklerini engeller. Özellikle humul, kızılcık gibi toprağa ve çiçeğe zarar veren böceklere karşı en iyi koruma yöntemlerinden biridir.

Yarasa gübresi fiyatları” üzerine 5 yorum

 1. Arif dedi ki:

  bizim tarlada kızılcık var .. yarasa gübresinin iyi geldiğini söylediler.seneye bundan alacağız Allah nasip ederse

 2. gönül dedi ki:

  güvercin gübresini bütün çiçeklerimde kullanıyorum çok faydası var. üstelik beş kuruş para vermiyorum. komşumuzun oğlu güvercin besliyor.

 3. kemal dedi ki:

  Yeni çıkan bu yarasa gübresinin çok iyi bir gübre olduğunu söylüyorlar. az bir gübre ile çok yer gübrelenebiliyormuş. deneyeceğiz bakalım doğrumudur.

 4. salim dedi ki:

  Bu kadar uğraşıp çıkardığımız ürünlerimiz para etmiyorki. birde böyle pahalı gübre kullansak daha çok zarar ederiz..

 5. ferda dedi ki:

  Balkondaki çok sayıda çiçeğim için yarasa gübresi aldım. Biraz pahalı ama çiçekçi çok faydalı olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.