Yemekteyiz Yarışma Programı

2008 ‘i 2009 ‘a bağlayan kış aylarında dünyada başlayan ekonomik kriz ortamında televizyon programcıları ve yapımcılar medya sitelerinde verdikleri demeçlerde önümüzdeki ayların yarışma ve reality show tarzında yapımı kolay, yapım masrafları düşük, ancak ilgi uyandıran, bir yenilik gerektirmeyen, yurtdışında zaten keşfedilip yıllardır yayınlanmakta olan show programları ve yarışmaları çok sık göreceğimizi söylüyorlardı.

yemekteyiz

yemekteyiz

Nitekim öyle de oldu. Artık her televizyon kanalında aynı doksanlı yıllardaki gibi köşe başı yarışma ve reality show programları görür olduk. Bunlarda ise en dikkat çekeni, en çok izlenenlerin başındaki ve yapımcı ve programcıların öngördükleri yayın formatına ne çok uyan ve cuk oturan herhalde Show TV ‘de yayınlanan Yemekteyiz programıdır.

Öyle ki bundan önceki yarışmalarda bile yalnızca bir stüdyo ve yarışmacılar ekran önünde yeterli iken, stüdyo dışına çıkılıp dizilerdeki gibi il dışına, ülke dışına yapılması gereken çekimlere ihtiyaç yokken onun üstüne mevcut bir stüdyonun varlığını bile gereksiz kılmasıyla bu anlamda 2008 ve 2009’un en karlı programlarından olsa gerek.Yarışmacıların evlerinde sadece tek bir kamerayla çekilen bu yarışma izlenme rekorları da kırarak yapımcısını zengin etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.