Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Yenilenebilir Enerji Kaynakları

temizenerji

temizenerji

Yenilenebilir enerji kaynakları, Klasik enerji kaynaklarına alternatif olarak sunulan kaynaklardır. Sürekli var olan faktörlere dayalı olan bu kaynakların en önemli özelliği ise yenilenebilir olmaları ve doğaya zarar vermemeleridir.

En genel olarak, kaynaktan alınan alınan enerjiye eşit oranda veya kaynağın tükenme hızından daha çabuk bir şekilde kendini yenileyebilmesi ile tanımlanır.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir?

Yenilenebilir enerji kaynakları, sürekli devam eden doğal süreçlerdeki varolan enerji akışından elde edilir. Bu kaynaklar güneş ışığı, rüzgar , akan su , biyolojik süreçler ve jeotermal enerji olarak sıralanabilir.

yenileneblir enerji

yenileneblir enerji

En genel yenilenebilir enerji şekli güneşten gelendir.Yenilenebilir enerjinin tesisleri, hayvanlar ve insanlar tarafından kalıcı olarak tüketilmesi mümkün değildir
Yenilenebilir enerji kaynakları doğrudan kullanılabilir veya enerjinin başka bir şekline dönüştürülebilir

Yenilenebilir enerji, ücretsiz enerji olarak da kategorize edilebilirse de, çoğu yenilenebilir enerji kaynağına normalde ücretsiz enerji denemez.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları” üzerine bir yorum

  1. ibrahim uslu dedi ki:

    güneş enrcisi hakkında cidi oalrak düşünmekteyiz kaç panel kaç kilovat elektirik üretir maliyeti nedir güneş süresi bitiminden sonra nekadar daynıklı daha doğrusu nekar enerci nekadar maliyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.