Yurtdışından Gelen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?

Yurtdışından getirttiğiniz telefonlar hem ücret bakımından hem de teknoloji bakımından bazı artılara sahip olmaktadır. Özellikle en son teknoloji cihazların ülkemizde birkaç ay sonra satışa sunuluyor olması da ciddi bir eksiklik olarak ön plana çıkar.

Bu eksikliğin ortadan giderilmesi için yurtdışından telefon getirerek kaydını yaptırabilirsiniz. Tabi ki bu işlem için de vergi dairesinden cihazın vergisinin ödenmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

pasaport kaydı

pasaport kaydı

Bu cihaz bedeli 100 TL’lik bir ücret karşılığında yatırılmaktadır. Bu hizmet bedelini sağladıktan sonra gerekli görülen artılara son derece kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu pasaporta iki sene içerisinde bir başka cihazın kaydının yapılamayacağını da hatırlatmakta fayda bulunmaktadır.

Yurtdışından gelen telefonlara pasaport kaydı yapmak için öncelikle bir hatta, sonrasında pasaporta ve vergi belgesine gerek duyulmaktadır. Daha sonrasında ise gerekli telefonu uygun şekilde işletebilirsiniz. Bu işlem son derece kısa bir süre içerisinde hazırlanarak sizin için geçerli olan artıları ile birlikte hizmetinize sunulacaktır. Bu şekilde işlem yaptırmadan yurt dışından getirttiğiniz telefonları ne yazık ki ülkemizde kullanamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.