Zeytinyağlı Kereviz Salatası

Diyet yaparken gerek pratik hazırlanışları gerekse de vitamin açısından zengin olarak doyurucu özellikleriyle salatalar imdadınıza yetişirler. Bu salatalardan biri de zeytinyağlı kereviz salatasıdır. Bakkalda, manavda ve marketler kerevizi çok kolaylıkla uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Besin değeri oldukça yüksek olan kerevizin içinde A, B ve C vitaminleri ile başta fosfor olmak üzere çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini vardır.

Zeytinyağlı Kereviz Salatası

Zeytinyağlı Kereviz Salatası

Zeytinyağlı Kereviz Salatası İçin Malzemeler – Diyet listesi

* 1 büyük boy kereviz

* 3-4 diş sarımsak

* Limon

* Zeytinyağı

* Tuz ( Kaya tuzu ya da deniz tuzu)

Zeytinyağlı Kereviz Salatası Hazırlanışı

Öncelikle kerevizinizi iyice yıkadıktan sonra kabuğunu soyun sonrasında kerevizi rendeleyin ve rendelediğiniz kerevizi salata kasenize ya da tabağınıza alın. Damak tadınıza göre üç ya da dört diş sarımsağı tuzla dövün ya da küçük parçalar halinde keserek salata tabağınıza alın. İki kaşık zeytinyağını ve limonu salatanıza ilave edin ve son olarak tuz ilavesi yaparak salatanızı karıştırın.

Bu enfes salata ile hem karnınızı doyuracak hem de bolca vitamin almış olacaksınız. Görüldüğü gibi yapımı oldukça basittir.

Kadınların yakından takip ettiği başka bir konu hakkında kısaca yorum yapmak istiyorum. Bu sene ayakkabı dünyasında çok güzel ayakkabılar yer almaktadır. Bu haberi kaçırmayın 2013 ayakkabı modelleri takip edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.